Často kladené dotazy

Optometrie je zdravotnická profese zabývající se primární péčí o zrak. V kompetenci optometristy je zjišťování refrakčních vad, stanovování refrakčního deficitu (měření dioptrií) a poradenství v oblasti refrakčních (zrakových) vad. Optometrista dále zjišťuje a řeší binokulární anomálie (nedostatečná spolupráce očí, rozdílný tvar a velikost obrazu, obtíže s akomodací a konvergencí), kontroluje přední segment oka, vybírá, aplikuje a hodnotí kontaktní čočky a navrhuje, provádí a hodnotí zrakový trénink dospělých osob.

Na vyšetření zraku u našich optometristů je třeba se objednat. Doba objednání je zpravidla 14 dní. V některých výjimečných akutních případech je možno udělat měření ihned podle časových a provozních možností optometristy a optometrické vyšetřovny.

Vyšetření zraku pro zjištění dioptrií včetně kontroly vidění do blízka a zjištění stavu spolupráce očí stojí 490 Kč. V případě, že si brýle pořídíte v naší optice, tuto službu neplatíte. Aplikace kontaktních čoček včetně vyšetření, zácviku, zkušebních čoček, čistícího roztoku a následné kontroly stojí 890 Kč.

Nekomplikované vyšetření zraku pro zjištění dioptrií do brýlí zabere včetně zjišťování požadavků a potřeb, anamnézy a doporučení přibližně 30-40 minut. Komplikované vyšetření zraku, včetně analýzy binokulárního vidění (spolupráce očního páru) na dálku i do blízka, může trvat i jednu hodinu.

Pro potřeby brýlové korekce a korekce kontaktními čočkami není potřeba navštívit ještě očního lékaře. V případě potřeby Vám náš optometrista doporučí další specializované vyšetření.

Platit je možno hotově a kartou. Dále přijímáme šeky a platební karty společností Edenred a Sodexo (FlexiPass).

Pokud jste nenašli odpověď, napište nám nebo zavolejte