KLINIKA JL

Klinika Jana Leštáka je nestátní zdravotnické zařízení se sídlem na Praze 5 provozující řadu ambulantních specializací. Oborem, který má na klinice nejdelší historii, je oční oddělení, které bylo založeno MUDr. Janem Leštákem již v roce 1995 na poliklinice Lípa Centrum. V roce 2007 se Klinika JL rozrostla o další odborné ambulance, které navazují službami na oční kliniku.

Odborníci s nejvyšším vzděláním zde pracují v oborech neurologie, ORL, interny, endokrinologie, kardiologie, urologie, sonografie a kožního lékařství. Klinika JL provozuje od roku 2009 pracoviště magnetické rezonance.

Špičkové vybavení a moderní technologie

Dlouhá tradice

Kompletní lékařská péče

Odborníci s nejvyšším vzděláním

naši lékaři

doc. MUDr. Jan Lešták, CSc.,MSc., FEBO, MBA, LL.A, DBA, FAOG

zakladatel kliniky

- je předsedou oborové komise pro oftalmologii při ČLK a členem pracovní - skupiny Vědecké rady Ministerstva zdravotnictví

- přednáší na ČVUT v Praze a na lékařské fakultě Karlovy Univerzity

napsali o nás

References
Doc. MUDr. Ján Lešták CSc. hostem Science Café
číst více
References
Miss Deaf World and Europe and Asia 2017
číst více
References
Klinika JL oslavila 20 let
číst více
References
doc. MUDr. Jan Lešták, světová osobnost oftalmologie
číst více
References
Naše pokožka vs. životní styl a komerce. Aneb jak nenaletět!
číst více
References
I muži mají své dny, aneb všichni jednou na edokrinologii
číst více
References
MUDr. Renata Schmiedbergerová - dermatolog
číst více
References
MUDr. Kateřina Vašinová – endokrinolog
číst více
References
Rohovka má svoji paměť
číst více
References
Kvůli klimatizacím a počítačům stále více lidí trápí suché oči
číst více
References
Šedému zákalu lze čelit prevencí a vitamíny
číst více
References
Zhoršené vidění
číst více
References
Prof. MUDr. Ivan Karel, DrSc. – oftalmolog
číst více
References
Prof. MUDr. Hana Krejčová DrSc. – neurolog
číst více
References
MUDr. Ján Lešták,- oftalmolog, primář kliniky JL
číst více
References
MUDr. Petr Lepší - kardiolog
číst více
References
Šance pro vaše oči
číst více

Publikační činnost

Naši lékaři pravidelně přispívají odbornými články a získavají ocenění za svou skvělou práci.

Naši partneři

Naše služby rozšiřuje i několik prvotřídních partnerských ambulancí v rámci skupiny Innova HealthCare do které patři i Klinika Jana Leštáka. Partnerské ambulance se nachází v objektu Poliklinika Hůrka, jen 5 minut pěšky od naši kliniky.

Často kladené dotazy

Najdete nás na adrese: V Hůrkách 1296 10 Praha 5 – Stodůlky, 4 minuty chůze od stanice metra B – HŮRKA.

Objednat se můžete telefonicky, emailem nebo pomocí kontaktního formuláře. Kontaktní údaje najdete na stránce každého oddělení, nebo také v sekci Kontakty.

Provozní doba našich ambulancí se liší. Provozní dobu jednotlivých oddělení najdete v sekci kontakty nebo přímo na stránce vybraného oddělení.

Pokud máte akutní zdravotní problém, prosím kontaktujte naší recepci na tel. čísle 296 186 112, kde Vám naši zaměstnanci poradí a pomohou Vám objednat se k příslušnému specialistovi.

Ano, zdravotní péči pro osoby nekryté z veřejného zdravotního pojištění účtujeme dle Seznamu výkonů, který je dostupný na stránkách jednotlivých oddělení.

Optometrie je zdravotnická profese zabývající se primární péčí o zrak. V kompetenci optometristy je zjišťování refrakčních vad, stanovování refrakčního deficitu (měření dioptrií) a poradenství v oblasti refrakčních (zrakových) vad. Optometrista dále zjišťuje a řeší binokulární anomálie (nedostatečná spolupráce očí, rozdílný tvar a velikost obrazu, obtíže s akomodací a konvergencí), kontroluje přední segment oka, vybírá, aplikuje a hodnotí kontaktní čočky a navrhuje, provádí a hodnotí zrakový trénink dospělých osob.

Na vyšetření zraku u našich optometristů je třeba se objednat. Doba objednání je zpravidla 14 dní. V některých výjimečných akutních případech je možno udělat měření ihned podle časových a provozních možností optometristy a optometrické vyšetřovny.

Vyšetření zraku pro zjištění dioptrií včetně kontroly vidění do blízka a zjištění stavu spolupráce očí stojí 490 Kč. V případě, že si brýle pořídíte v naší optice, tuto službu neplatíte. Aplikace kontaktních čoček včetně vyšetření, zácviku, zkušebních čoček, čistícího roztoku a následné kontroly stojí 890 Kč.

Nekomplikované vyšetření zraku pro zjištění dioptrií do brýlí zabere včetně zjišťování požadavků a potřeb, anamnézy a doporučení přibližně 30-40 minut. Komplikované vyšetření zraku, včetně analýzy binokulárního vidění (spolupráce očního páru) na dálku i do blízka, může trvat i jednu hodinu.

Pro potřeby brýlové korekce a korekce kontaktními čočkami není potřeba navštívit ještě očního lékaře. V případě potřeby Vám náš optometrista doporučí další specializované vyšetření.

Platit je možno hotově a kartou. Dále přijímáme šeky a platební karty společností Edenred a Sodexo (FlexiPass).